Bělicí pasta a citlivé zuby je spojení vnímané stejně, jako kaktus a nafukovací balońek. Moderní technologie však možnosti nabízejí a pasta Swissdent GENTLE jich využívá.

V případě reálné citlivosti je zesvětlující proces pro zuby náročný a v některých případech také nedoporučovaný. Složení pasty GENTLE vylučuje problematické složky nebo problematické koncentrace tam, kde nízká hladina účinné látky již potíže nevyvolává.

S každodenním a dlouhodobým použitím řady GENTLE nejsou v případě citlivých zubů problémy.

Zesvětlování zubů je dosaženo kombinací přírodních enzymů papainu a bromelainu ve spojení s mikronizovaným kalcium peroxidem.

Zatímco enzymy odstraňují vnější zabarvení zubů, mikronizovaný kalcium peroxid v povolené a bezpečné (též nedráždivé) koncentraci účinkuje mezi krystaly zubní skloviny, kde chemickou reakcí zprůhledňuje molekuly pigmentů. K procesu efektivního čištění a zesvětlení zde není potřeba mimo jiné použít silikáty s vysokou hodnotou abrazivity dentinu a pasta GENTLE vykazuje její téměř rekordně nízkou hodnotu – RDA 25.

  • Pro podporu možnosti dlouhodobého používání se Swissdent GENTLE nesoustřeďuje pouze na metody bělení, ale také přispívá standardní preventivní péči o zdraví zubů díky obsahu fluoridů. Kondice dásní je zajištěna využitím vitamínu E a koenzymu Q10.

  • Velmi jemná mentolová příchuť. Bez obsahu SLS.

Velmi doporučovaným doplněním denní péče o zuby pastou GENTLE je pak noční regenerace krémem CRYSTAL.