Linie Gentle je souborem nejdelikátnějích kartáčků značky Swissdent a z obecného pohledu patří k nejšetrnějším na trhu vůbec.

Nylonová vlánkna s 3D zástřihem jsou oproti ostatním variantám ještě užší.

Kartáček jich tak pojme více a zajistí tím vyšší hustotu vláken v čistící hlavě, což je u nejjemnějších kartáčků žádoucí.

Swissdent kartáček bílý kampaň

Všechny tři linie zubních kartáčků Swissdent vycházejí ze stejné základní myšlenky – co nejvíce se tvarově a funkčně inspirovat nástroji zubních lékařů. Přesnými pomůckami, které se snadno vedou k velmi detailní práci a dosáhnou do všech úseků chrupu.

Opravdu velmi jemné a šetrné provedení vláken nabízí odborníky doporučované řešení v případě citlivostí nebo vysoké citlivosti zubů a také u zánětů dásní i parodontózy. Současně s výběrem nejjemnějších zubních kartáčků je ovšem třeba dbát na fakt, že šetrnost se bude projevovat i k materiálu, který chceme z povrchu zubů cíleně odstranit. Vždy je tedy třeba prodloužit dobu čištění na jednom místě. Celková doba čištění zubů bývá zpravidla minimálně jednonásobná.

  • Extra jemná nylonová vlákna o síle 0,12mm na koncích upravená za pomoci 3D technologie.

  • Již v prvním roce výroby získaly zubní kartáčky Swissdent, obecně uvedené pod souborným názvem “professional” ocenění RED DOT. Nikoli naposled. To první ohodnotilo model s černou rukojetí a jasně červenými vlákny – dosud jednu z nejžádanějších variant a symbol značky.

Nápadně viditelným detailem čistící hlavice je patentovaný zástřih snopců vláken. Celá hlavice tím získáva tvar “lžičky” a tak ergonomičtěji obklopuje zub, jehož plocha je obvykle konvexní. Při zachování čistící efektivity je takto opět snížen nárok na tlak ruky vedený na kartáček.

Gracilní rukojeť s hranatým průřezem umožňuje velmi jistý a citlivý úchop pro přesné použití kartáčku.
První ovládnutí kartáčku může působit nesnadně zejména proto, že předpokládá držení jen v koncích prstů. Pak se dostaví nový pocit díky mnohem většímu dosahu číštění, intuitivně pomalejšímu provádění a žádoucímu snížení tlaku ruky na čistící hlavici. Na svých zubech začínáte pracovat jako profesionál.

Linie Gentle nabízí možnost komfortního zesvětlení s projasnění zubů i při zachování požadavků pro péči o citlivé zuby a dásně a to díky mimořádně nízké abrazivitě a nedráždivosti.