Kolekce kartáčků Whitening sdílí hlavní parametry s ostatními liniemi, liší se však provedením vláken, která podporují efekt bílých zubů. Narozdíl od řady Colours jsou vlákna pouze bílá a s barevností si hraje rukojeť.

Během spolupráce značky Swissdent s mezinárodním filmovým festivalem v Curychu vznikla s nadsázkou také zlatá varianta kartáčku, která se nakonec dostala i do běžného prodeje.

Všechny tři linie zubních kartáčků Swissdent vycházejí ze stejné základní myšlenky – co nejvíce se tvarově a funkčně inspirovat nástroji zubních lékařů. Přesnými pomůckami, které snadno vedou k velmi detailní práci a dosáhnou do všech úseků chrupu.

Linii WHITENING tvoří kartáčky s nylonovými vlákny provedení SOFT. Každé vlákno o síle 0,15 mm je potaženo uhličitanem vápenatým – bezpečnou složkou, která zvyšuje čistící účinek, respektive má vliv na zesvětlení zubní skloviny.

Jakkoli tento efekt potvrzují také klinické studie, je žádoucí jej vnímat jako podpůrný k použití bělicích a zesvětlujících zubních past. Kartáček linie Whitening ideální nejen při požadavcích na zesvětlování zubů, ale nesporně také pro šetrné čištění citlivých zubů nebo v případě problému s dásněmi.

  • Vlákna v každém snopci jsou uspořádána s menšími rozestupy pro větší kompaktnost čistící plochy (vetší hustotu vláken kartáčku).

  • Již v prvním roce výroby získaly zubní kartáčky Swissdent, obecně uvedené pod souborným názvem “professional” ocenění RED DOT. Nikoli naposled. To první ohodnotilo model s černou rukojetí a jasně červenými vlákny – dosud jednu z nejžádanějších variant a symbol značky.

  • Každé vlákno o síle 0,15 mm je potaženo uhličitanem vápenatým – bezpečnou složkou, která zvyšuje čistící účinek, respektive má vliv na zesvětlení zubní skloviny.

Nápadně viditelným detailem čistící hlavice je patentovaný zástřih snopců vláken. Celá hlavice tím získáva tvar “lžičky” a tak ergonomičtěji obklopuje zub, jehož plocha je obvykle konvexní.

Gracilní rukojeť s hranatým průřezem umožňuje velmi jistý a citlivý úchop pro přesné použití kartáčku. První ovládnutí kartáčku může působit nesnadně zejména proto, že předpokládá držení jen v koncích prstů. Pak se dostaví nový pocit díky mnohem většímu dosahu čištění, intuitivně pomalejšímu provádění a žádoucímu snížení tlaku ruky na čistící hlavici. Na svých zubech začínáte pracovat jako profesionál.

Pokud je pro Vás prioritou dosažení co nejsvětlejšího odstínu zubů, je ideální kombinací ke kartáčkům Whitening linie SWISSDENT EXTREME.

Bělicí zubní pasta Swissdent Extreme představuje nejvyšší čistící a zesvětlující efekt při největší možné míře šetrnosti.